מה היא פוליסה פיננסית?

פוליסה פיננסית

עסקינן בתכנית אישית על שמכן, אשר מתנהלת בתוך הבורסה כתיק ציבורי אשר מנוהל בהתאם למידה של סיכון אינדיבידואלית עבור כל משקיע במהלך של יעוץ אישי, האופי שחט, הגיל שלו וכן הטווח של ההשקעה. מן הענקה של כסף חד פעמי או לחלופין לשיעורין בסך מינימלי אשר בטווח בין שלוש מאות ₪ לבין חמש מאות ₪ ואף יותר עבור הפקדה קבועה וגם חמשת אלפים ₪ וכלה בעשרת אלפים ₪ עבור הפקדה חד פעמית. הכספים מאפשרים משיכה בתוך כדי שבעה ימים של עסקים בלי כל עמלה או לחלופין בלי כל קנס.

מה המחיר של רכישה של פוליסה פיננסית?

באופן זהה לזה של קרן השתלמות, פוליסה פיננסית גובה רק דמי ניהול מן האגירה בשיעור של לא יותר משני אחוז בשנה. הגבייה נערכת מדי חודש ושקופה עבורכם – אפשר להתבונן בכל עת דרך האתרים של חברות בסיטואציה של ההון שלכם וגם לבחון באופן גלוי והן שקוף כמה הון הוענק עבור תשלום של דמי ניהול.

מה בהיבט של המסים?

מס של רווחי הון בשיעור של עשרים וחמישה אחוז מן הרווח הממשי. המס ישולם רק בעת הפדיון על החלק אשר נפדה. לא קיימת כל התחשבנות של מס במשך הפרוצדורה. במידה ושיניתם נתיב, אין עסקינן במצב של מס, אל מול השקעה בנייר ערך דרך יועץ בבנק שלכם או לחלופין ניהול של תיק השקעות ששם כל מכירה ברווח נדרשת בתשלום של מס.

איך פוליסה פיננסית פועלת? מן מה התשואה?

מן התשואה אשר נסובה מניהול של הון בתוך הבורסה. פוליסה פיננסית מנוהלת כתיק  של השקעות ציבורי בתוך מנעד רב ביותר של נתיבים וכן מידות של סיכון, אשר נותנות לכל מי אשר מבינכם לבנות תמהיל אשר הולם עבורו. כל נתיב מאופיין בהתאם להסכם והן לא אפשרי לשנות אותו באופן חד צדדי באמצעות החברה המנהלת, אל מול קרן של נאמנות למשל – אשר מונפקת על תשתית של תשקיף אשר אפשר לשנות אותו באופן חד צדדי. הנכם עשויים לבצע בחירה של תמהיל של כמה נתיבים או לחלופין של נתיב אחד, אשר במערך שלו למשל – תהיו חשופים לאפס אחוז של מניות ואף כלה בשיעור בן מאה אחוז. הינו מותר לזוז מנתיב אל נתיב כאשר חפצה נפשו.

עשיית בחירה של תמהיל

בעצם יש שתי דרכים – האחת – עבור קהל יעד פעיל אשר עשוי על תשתית של נתיב מתמחה, נתיב של אגרת חוב מדינה צמוד, מניות, אגרת חוב קונצרני, שקלי קצר וכיוצא בזה, להקים עבורכם תיק פרטי ולשנות אותו כאשר חשקה הנפש שלכם. השניה – עבור לקוח פאסיבי שאז הינו עשוי לבצע בחירה של נתיב אשר טומן בחובו מלכתחילה מנעד רב של ניירות ערך וגם עשיית בחירה לרוב מבוצעת על תשתית של אחוז מן מניות מרבי בתוך נתיב. ועדה של השקעות ואף מנהל של נתיב מסוים משנים לכם את המצב בהתאם לאשר חשקה נפשם ובלי כל מעורבות מן הצד שלכם.

איפה פוליסה פיננסית פועלת? מה הוודאות שלה?

באופן זהה לקרן של השתלמות וכן לקופה של גמל, ההון מנוהל בתוך חשבון של בנק של חברות ביטוח. פוליסה פיננסית נפתחת על שמכם ומעוגנת בתוך הסכם, את דמי הניהול אי אפשר לשנות בתום אשר נקבעו, כי אם לטובתכם. כמו כן, בשל ההסכם, אי אפשר לשנות באופן חד צדדי מן ההיבט של חברות ביטוח ומותר לה בעצם רק לסחור בנייר ערך אל מול ההון הזה.

המעלות של פוליסה פיננסית לעומת האלטרנטיבות אשר נמצאות במציאות כיום בשוק

  • כל ביצוע של מכירה אשר מממשת תשואה, טומנת בחובה תשלום של מס מן רווחים של הון – כאן רק בעת יציאה על גבי התשועה היעילה.
  • רווח רב באופן ניכר מן פיקדון, אף ביצוע של בחירה של נתיב אשר חף מו מניות, אפשר להקים תמהיל על בסיס תוצאות מן שנים קודמות, אשר הניב רווח רב בצורה ניכרת מן פיקדון או לחלופין תכנית של חיסכון. תשלום של מס נגזר הודות התשואה הממשית, בתום הצמדה אל המדד ולא הנומינלי, בפיקדון וכן בתוכנית שקלית אשר אינה צמודה.
  • דמי של ניהול אשר גובה קרן של נאמנות הן בטווח של בין אפס נקודה עשרים וחמישה אחוז וכלה בארבעה אחוז וכן הן לא שקופות עבורכם – כאן קיים אך ורק דמי ניהול מן אגירה בשיעור של כלה בשני אחוז בלבד.
  • בתוק תיק של השקעה תיגבה מכם עמלה של מכירה או לחלופין של רכישה בין אפס לבין אפס נקודה שני אחוז או לחלופין עמלה של מינימום – כאן לאו.
  • בתוך תיק של השקעה ייגבה ממכם דמי של משמרת, בין אפס נקודה שישה אחוז ואף אפס נקודה שמונה אחוז בהתאם לנוהלי הבנק – כאן לאו.

מאמרים נוספים

מסחר אלגוריתמי

מסחר אלגוריתמי – מדריך מקיף

תוכן עניינים מבוא למסחר אלגוריתמי מהו מסחר אלגוריתמי? מסחר אלגוריתמי הינו מסחר בשוק ההון העושה שימוש בתהליכים ממוחשבים על מנת לבצע פעולות מסחר שמתוכנתות מראש

קרא עוד »
Asset 7

חדשנות

"חדשנות היא לראות את מה שכולם רואים, אך לחשוב את מה שאף אחד לא חשב." אנו משתמשים בטכנולוגיה חדשנית העומדת בסטנדרטים הגבוהים ביותר בתעשייה.

Asset 6

פיזור

על מנת שנוכל לבנות את תיק השקעות האופטימלי עבורך, עלינו לפזר את ההשקעות בחוכמה ובכך אנו מגדרים את רמת הסיכון בצורה הטובה ביותר.

Asset 5

התאמה אישית

בניית תיק השקעות ייחודי ומותאם אישית ללקוח תוך התייחסות לצרכיו ומאפייניו האישיים, על מנת שנבין את רמת הסיכון המתאימה, במטרה לבנות את תיק ההשקעות האופטימלי ביותר.

Asset 3

ביטחון

אנו מקפידים על אכיפת כל הוראות החוק, ונפעל למען בניית מערכת יחסים המבוססת על שקיפות, כבוד הדדי ויושרה, ומבטיחים על שמירת האינטרסים של הלקוח.

יצירת קשר

הזמן הכי טוב לשתול עץ היה לפני 20 שנים, אבל הזמן הבא הכי טוב הוא ברגע זה ממש, צרו איתנו קשר ונצמח ביחד

ידע זה כוח

השקעות ריט

השקעות ריט REIT

השקעות ריט REIT שם לקרנות השקעה בנדל”ן , קרנות ריט, בשל המונח האנגלי REIT – Real Estate Investment Trust. מכשיר פיננסי שתכליתו השקעה בנדל”ן מניב-

קרא עוד »
טדי שגיא השקעות

טדי שגיא- השקעות

טדי שגיא- השקעות טדי שגיא מחזיק באישור של ה-FCA (הרשות להתנהלות פיננסית בבריטניה) וכן ברישיון סליקה מהבנק המרכזי של קפריסין, מה שמאפשר לחברות שבאחזקתו להתרחב

קרא עוד »
רישיון יועץ השקעות

רישיון יועץ השקעות

רישיון של ניהול תיק השקעות וכן רישיון יועץ השקעות הם שניים מן ההיתרים הכי נדרשים בתחום של מקצועות כלכליים בתוך מדינת ישראל במציאות העכשווית ומגורמים

קרא עוד »

תרומה חברתית

עמותת “180° מעלות” משרדי משפחה, העסוקים בניהול הכולל של העושר המשפחתי, נותנים כאמור שירותי מעטפת רבים ומגוונים, במשרד אחד: שותפות לקביעת אסטרטגית ניהול העושר, חינוך

קרא עוד »
בימים קשים אלו של משבר עולמי ואי וודאות, נולדות הזדמנויות חדשות. מצבי משבר מהסוג הזה מייצרים זעזועים בשוק ההון, וככל שהמשבר נמשך תקופה ארוכה יותר, הזעזועים הופכים לירידות. ועם זאת, נוצרות גם הזדמנויות חדשות.

חשוב לזכור כי יציאה מהשוק תביא את המשקיע לאנחת רווחה מסוימת לזמן מה, אך כאשר השוק יחזור למומנטום חיובי, איתו תבוא העליה של הרצון להשקיע. המשקיעים לטווח ארוך צריכים להבין כי ירידה בשווקים(גם כאשר היא משמעותית) - היא טבעית ולא בהכרח פוגעת בטווח הארוך.

ההיסטוריה לימדה אותנו כי שוק ההון מתחיל להתאושש, גם כאשר החדשות עדיין רעות , לכן יש לנצל נכון את ההזדמנויות הללו. בחברתנו סבורים כי על מנת למנוע הפסדים שלא לצורך ולהקטין את התנודתיות, יש לשמור על תיק מגוון, פיזור רחב, ואי ביצוע פעולות המונעות מלחץ.