סוכן פנסיוני

סוכן פנסיוני

סוכן פנסיוני

אם אתם שכירים, המעסיקים משלמים בכל חודש  עבור הפנסיה שלכם, במידה ואתם עצמאים, אתם מפקידים בקופת גמל שפתחתם למטרת חיסכון פנסיוני. חלק מהפקדות פנסיוניות, עד לגובה מסוים  נהנות מהטבות מס. במידה ורמת הכנסתכם עלתה, עליכם לבדוק את התוכנית הפנסיונית להטבות המס הנוכחיות. במידה ותחסכו יותר, תיהנו מהטבות מס גבוהות יותר.

גם אם אתם עובדים כשכירים בחברה כבר שנים, עליכם לדעת כי בשל יוקר המחיה ובעת זקנה, הפנסיה אינה תספיק ולכן מומלץ לבצע תוכנית פנסיונית נוספת אצל סוכן פנסיוני, אשר יוכל לתאים לכם תכנית חיסכון פנסיונית, אשר תתאים לנתונים שלכם ולציפיותיכם בזמן הפרישה.

כל אדם אשר חוסך לגיל הפרישה {הפנסיה} צריך לאמוד את ההוצאות החודשיות הצפויות בפרישה ואם התכנית הפנסיונית שלו, מתאימה להוצאות אלה או שהיא אולי לוקה בחסר. ישנן הוצאות שלא צפויות בגיל הפרישה כגון הוצאות על חינוך ילדים, אך לבטח תהיינה הוצאות נוספות שאינן קיימות כיום.

יש להוסיף תמיד טווח ביטחון עבור הוצאות בלתי צפויות. זו הסיבה, כי מומלץ להסתייע בשירותיו של  סוכן פנסיוני  מחברת ביטוח, כזה שיהיה וותיק וכן, כזה שזהו תחומו.

מהם ההבדלים בין סוכן, יועץ ומשווק פנסיוני?

בשוק הפנסיה קיימים מגוון רחב של מוצרים, שירותים, כיסויים ומסלולי השקעה. קיימים מספר אנשי מקצוע בתחום אשר תפקידם הוא לסייע לכם לבחור את המסלול הפנסיוני המתאים ביותר עבורכם. בין אנשי המקצוע הנ”ל קיימים הבדלים ועליכם לדעת אותם על מנת שתבחרו את איש המקצוע המתאים לכם. ההבחנה ביניהם נעוצה במידת האובייקטיביות שלהם. כלומר, הזיקה של אותו בעל מקצוע לגוף המנהל את החסכון הפנסיוני. 

יועץ פנסיוני מחזיק ברישיון יועץ פנסיוני. היועץ עוסק במתן שירותי ייעוץ לאדם בנוגע לכדאיות החסכון שלו או של בני משפחתו באמצעות מוצר פנסיוני שליועץ אין זיקה אליו. במילים אחרות, על היועץ חלה חובת האובייקטיביות בעת מתן הייעוץ.

הסוכן הפנסיוני מחזיק ברישיון סוכן פנסיוני. הסוכן ביטוח פנסיוני עוסק במתן שירותי ייעוץ לאדם בנוגע לכדאיות החסכון שלו או של בני משפחתו באמצעות מוצר פנסיוני שלסוכן יש זיקה אליו. במילים אחרות, הסוכן הפנסיוני אינו אובייקטיבי בעת מתן הייעוץ, ועצתו עלולה להיות מוטה לטובת מוצר פנסיוני ספציפי או לטובת הגוף המנהלי.

המשווק הפנסיוני הוא איש מכירות לכל דבר וימכור את מוצר החברה. 

לינק לעמוד בדיקת רישיון בסוכנות שיווק פנסיוני באתר משרד האוצר – אתר 

אז מה צריך לעשות?

אנו ממליצים לשאול את בעל המקצוע אם הוא סוכן, יועץ או משווק ולבקש תעודה מתאימה. במידה ואיש המקצוע הוא סוכן או משווק, עליכם לבדוק עם אילו חברות הוא עובד. במידה ויצרתם קשר עם סוכן או משווק, משמעות הדבר היא שיש מגוון מוצרים קיימים בשוק אשר אתם לא נחשפים אליהם מהסיבה שהם אינם עובדים עם כל החברות. במהלך השיחה תסבירו לאותו מומחה על הצרכים שלכם ותשאלו איזה מסלול הוא המתאים ביותר עבורכם. בקשו לשמוע על היתרונות והחסרונות של המוצרים השונים. תשאלו את בעל המקצוע אם המסלול המוצע מתאים לגיל, לרמת ההכנסה, עלות דמי ניהול, מידת סיכון וכדומה. אנו ממליצים לכם לברר עם קרוביכם על עלות דמי הניהול שלהם, והתמקחו עם המומחה על מנת לקבל את המחיר הטוב ביותר.

הכי חשוב, לא להסתפק בדעתו של בעל מקצוע אחד. כפי שציינו, עליכם לשאול את קרוביכם, לבחון מומחים אחרים, ולקרוא באינטרנט באתרים המיועדים.

מאמרים נוספים

מסחר אלגוריתמי

מסחר אלגוריתמי – מדריך מקיף

תוכן עניינים מבוא למסחר אלגוריתמי מהו מסחר אלגוריתמי? מסחר אלגוריתמי הינו מסחר בשוק ההון העושה שימוש בתהליכים ממוחשבים על מנת לבצע פעולות מסחר שמתוכנתות מראש

קרא עוד »
Asset 7

חדשנות

"חדשנות היא לראות את מה שכולם רואים, אך לחשוב את מה שאף אחד לא חשב." אנו משתמשים בטכנולוגיה חדשנית העומדת בסטנדרטים הגבוהים ביותר בתעשייה.

Asset 6

פיזור

על מנת שנוכל לבנות את תיק השקעות האופטימלי עבורך, עלינו לפזר את ההשקעות בחוכמה ובכך אנו מגדרים את רמת הסיכון בצורה הטובה ביותר.

Asset 5

התאמה אישית

בניית תיק השקעות ייחודי ומותאם אישית ללקוח תוך התייחסות לצרכיו ומאפייניו האישיים, על מנת שנבין את רמת הסיכון המתאימה, במטרה לבנות את תיק ההשקעות האופטימלי ביותר.

Asset 3

ביטחון

אנו מקפידים על אכיפת כל הוראות החוק, ונפעל למען בניית מערכת יחסים המבוססת על שקיפות, כבוד הדדי ויושרה, ומבטיחים על שמירת האינטרסים של הלקוח.

יצירת קשר

הזמן הכי טוב לשתול עץ היה לפני 20 שנים, אבל הזמן הבא הכי טוב הוא ברגע זה ממש, צרו איתנו קשר ונצמח ביחד

ידע זה כוח

פמילי אופיס

פמילי אופיס עם חלוף השנים, תרו הרבה משפחות מן האלפיון העליון אחר גורם מהימן עבור ניהול של הממון שלהם, אשר אותו מצאו בתוך חברות של

קרא עוד »
דמי ניהול בבית השקעות

דמי ניהול בבית השקעות

בואו נגיד שהחלטנו להיכנס לעולם ההשקעות ולהשקיע את הכסף שלנו בבורסה ויחד עם זאת החלטנו על מנת להוריד את רמת הסיכון ולהעלות את אחוזי ההצלחה

קרא עוד »
פמילי אופיס ישראל

פמילי אופיס בישראל

פמילי אופיס ישראל צורתו של תחום הפמילי אופיס הישראלי בהתאם להשערה, בתוך מדינת ישראל פועלים כמאה חברות פמילי אופיס ישראל, אל מול זאת כי ברחבי תבל פועלים

קרא עוד »
בימים קשים אלו של משבר עולמי ואי וודאות, נולדות הזדמנויות חדשות. מצבי משבר מהסוג הזה מייצרים זעזועים בשוק ההון, וככל שהמשבר נמשך תקופה ארוכה יותר, הזעזועים הופכים לירידות. ועם זאת, נוצרות גם הזדמנויות חדשות.

חשוב לזכור כי יציאה מהשוק תביא את המשקיע לאנחת רווחה מסוימת לזמן מה, אך כאשר השוק יחזור למומנטום חיובי, איתו תבוא העליה של הרצון להשקיע. המשקיעים לטווח ארוך צריכים להבין כי ירידה בשווקים(גם כאשר היא משמעותית) - היא טבעית ולא בהכרח פוגעת בטווח הארוך.

ההיסטוריה לימדה אותנו כי שוק ההון מתחיל להתאושש, גם כאשר החדשות עדיין רעות , לכן יש לנצל נכון את ההזדמנויות הללו. בחברתנו סבורים כי על מנת למנוע הפסדים שלא לצורך ולהקטין את התנודתיות, יש לשמור על תיק מגוון, פיזור רחב, ואי ביצוע פעולות המונעות מלחץ.