דמי ניהול תיק השקעות

דמי ניהול תיק השקעות

לשם השוואה נטלנו למשל תיק של השקעות אשר אינו רחב היקפים, בסך של כחמישים אלף ₪ ועריכה של שתי פעולות מדי חודש. בהתאם לתעריפון של בנק לאומי למשל – עריכה של רכישה של מניה בתוך מדינת ישראל תעלה אפס נקודה שישים וחמישה של עמלה בעבור רכישה, וכן דמי ניהול תיק השקעות בשיעור של אפס נקודה שישה בחישוב של ביצוע של שתי פעולות מדי חודש, אשר טומנות בחובן דמי ניהול תיק השקעות חודשיים העלות מדי חודש תסתכם בכחמישים וחמישה ₪.

במידה ותיטלו את העלות הממוצעת אשר נגבתה הלכה למעשה מקהל היעד של בנק לאומי בעלי תיק הלה, עדיין ההבדל אל מול אותו תיק בתוך בית השקעות יהיה ניצב על למעלה מן שלוש מאות וחמישים אחוז. בבנקים תשלמו עמלה של מינימום על עריכה של פעולה, כה שבמידה וסך של פעולה היה מועט, עדיין תשלמו עמלה מינימלית. תוך כדי השערה שיתעקשו הודות עמלה של מינימום, הודות העלות הכי רבה יגבו מכם בתוך בנק מזרחי טפחות סך של מאה ושישה עשר ₪, סך אשר טומן בחובו למעלה אשר יגבה מכם בתוך בית של השקעות. במידה ונבצע עוד השוואה, הפעם מחיר של פעולה בסכום של כשלושים אלף ₪ – את העלות הכי רבה ייגבה ממכם בתוך בנק לאומי, בת מאה וארבעה עשר ₪, אל מול בתי השקעות, אשר בהם יגבו מכם עשרים ושבעה ₪, הבדל של כשלוש מאות ועשרים אחוז.

דמי ניהול תיק השקעות

הנכם מעוניינים לנהל את ההון שלכם, אך אתם לא מבינים כיצד, באילו אמצעים וכן דרך מי? קיימות מספר של חלופות. ניתן לנסות באופן אינדיבידואלי, אך אין הדבר קל. ניתן להסתייע ביועץ של השקעות בתוך הבנק שלכם, אשר ידריך אתכם כיצד לבזר את ההשקעות בכל מיני נתיבים ואף ימליץ עבורכם על קרן של נאמנות, כולל קרן של סל ואף יתכן מניות והן אגרות של חוב.

ניהול של תיק אל מול קרן של נאמנות

הסגולה הרבה של ניהול תיק הינה ביחס האישים עם מנהל של תיק. בחלופה שונה אשין דבר זה בנמצא. בתוך קרן של נאמנות קיים מנהל של השקעות כללי אשר מנהל את הקרן, אך הינו אינו משוחח באופן ישיר עמכם, בקרנות של סל אף כן. מעבר למעלה זו, טמונה סוגלה בהיתכנות שלכם כי יוענק בידכם דמי ניהול תיק השקעות מיטביים במידה והתיק שלכם רחב היקפים. אל מול זה, בתוך ניהול של תיק קיימת מגרעת בתחום של מס, יגבו מכם מס הודות תשואות של הון לאלתר עם מימוש של ניירות בתוך תיק של השקעות. במידה והנכם משקיעים בתוך קרן של נאמנות ואין אתם משקיעים דרך מנהל של תיק, כי אז התנועה של השקעה בתוך הקרן פטורה מן מס וכן רק כאשר תמכרו את הקרן יגבה מכם מס הודות התשואה.

במקום לבנות תיק של השקעות מסוים אשר מורכב מניירות של ערך, עליכם לבחון את מידה של סיכון שלכם וכן לבנות עבורכם תיק של קרנות ואחרי זה רק במימוש של קרן יגבה מכם מס, הווה אומר – קיים פה שוויון בתחום של מס בין כל מיני דרכים. בסיטואציה אשר בה מנהל של תיק עושה שימוש בקרן לא קיים כפל של מס. יוענק לכם השבה הודות דמי ניהול תיק השקעות אשר הינה כביכול כפולה. מי שיסתכל בתוך תעריפונים של בנק, יצא עמלות יקרות בפרט. הבנקים אינם ישתדלו להעניק הנחה, ברם מי אשר מבינכם אשר ילחץ קמעה, וכן יבוא עם הון רב עבור השקעה, עשוי להוריד בעלות. בצורה זו שני לקוחות בעלי אותו הון עשוי לשלם כל מיני דמי ניהול תיק השקעות לפעמים בהבדל של כפול שניים ואף למעלה מכך.

הבדלים של אינפורמציה אשר יעלו לכם בהוצאות

בטרם כמה חודשים, החליטו בפיקוח על הבנקים לדרוש מן הבנקים לפרסם את מידה של דמי ניהול תיק השקעות אשר אותם הינם גובים הלכה למעשה מן קהל היעד שלהם, תוך הלימה להיקף של תיק השקעות. לא מזמן פרסמו הבנקים לראשונה את העלות הזאת, כאשר הפרמטרים מצביעים על הבדל רב בין עלות של תעריפון למה שהככם נדרשים לשלם הלכה למעשה.

מאמרים נוספים

מסחר אלגוריתמי

מסחר אלגוריתמי – מדריך מקיף

תוכן עניינים מבוא למסחר אלגוריתמי מהו מסחר אלגוריתמי? מסחר אלגוריתמי הינו מסחר בשוק ההון העושה שימוש בתהליכים ממוחשבים על מנת לבצע פעולות מסחר שמתוכנתות מראש

קרא עוד »
Asset 7

חדשנות

"חדשנות היא לראות את מה שכולם רואים, אך לחשוב את מה שאף אחד לא חשב." אנו משתמשים בטכנולוגיה חדשנית העומדת בסטנדרטים הגבוהים ביותר בתעשייה.

Asset 6

פיזור

על מנת שנוכל לבנות את תיק השקעות האופטימלי עבורך, עלינו לפזר את ההשקעות בחוכמה ובכך אנו מגדרים את רמת הסיכון בצורה הטובה ביותר.

Asset 5

התאמה אישית

בניית תיק השקעות ייחודי ומותאם אישית ללקוח תוך התייחסות לצרכיו ומאפייניו האישיים, על מנת שנבין את רמת הסיכון המתאימה, במטרה לבנות את תיק ההשקעות האופטימלי ביותר.

Asset 3

ביטחון

אנו מקפידים על אכיפת כל הוראות החוק, ונפעל למען בניית מערכת יחסים המבוססת על שקיפות, כבוד הדדי ויושרה, ומבטיחים על שמירת האינטרסים של הלקוח.

יצירת קשר

הזמן הכי טוב לשתול עץ היה לפני 20 שנים, אבל הזמן הבא הכי טוב הוא ברגע זה ממש, צרו איתנו קשר ונצמח ביחד

ידע זה כוח

יועץ פנסיוני

יועץ פנסיוני

למה בכלל צריך ייעוץ פנסיוני? על פי חוק, כל השכירים מחויבים להפריש לפנסיה, והחל משנת 2017 גם עצמאים. חיסכון לפנסיה היא עניין מהותי וגם מאוד

קרא עוד »

מה זה פמילי אופיס

תוכן עניינים מה זה בדיוק ולמי שירותים אלה מיועדים? למי שאינו יודע, מהו שירות הנקרא פמילי אופיס, או בקיצור FO, מדובר על גופים מקצועיים שמטרתם

קרא עוד »

תכנון פרישה

מהי פרישה? בהתאם לחוק של פיצויי פיטורין, כאשר הגיע תום של עבודה שלכם לעת בת חצי שנה ואף יותר, יוענק בידכם פיצויים, במצב של פיטורין

קרא עוד »
בימים קשים אלו של משבר עולמי ואי וודאות, נולדות הזדמנויות חדשות. מצבי משבר מהסוג הזה מייצרים זעזועים בשוק ההון, וככל שהמשבר נמשך תקופה ארוכה יותר, הזעזועים הופכים לירידות. ועם זאת, נוצרות גם הזדמנויות חדשות.

חשוב לזכור כי יציאה מהשוק תביא את המשקיע לאנחת רווחה מסוימת לזמן מה, אך כאשר השוק יחזור למומנטום חיובי, איתו תבוא העליה של הרצון להשקיע. המשקיעים לטווח ארוך צריכים להבין כי ירידה בשווקים(גם כאשר היא משמעותית) - היא טבעית ולא בהכרח פוגעת בטווח הארוך.

ההיסטוריה לימדה אותנו כי שוק ההון מתחיל להתאושש, גם כאשר החדשות עדיין רעות , לכן יש לנצל נכון את ההזדמנויות הללו. בחברתנו סבורים כי על מנת למנוע הפסדים שלא לצורך ולהקטין את התנודתיות, יש לשמור על תיק מגוון, פיזור רחב, ואי ביצוע פעולות המונעות מלחץ.