בית השקעות

השקעות רובין הוד

בחירת בית השקעות

ROSH CAPITAL עובדת עם מספר בתי השקעות, כאשר היא נוהגת להתאים לכל אחד מלקוחותיה את בית ההשקעות המתאים לו מבחינת הפרופיל הפיננסי הפרטני שלו. 

בישראל יש מגוון גדול של בתי השקעות, הנבדלים זה מזה, בין השאר, בתחומים בהם הם מתמחים, בסוגי ההשקעות ובסכומי ההשקעה ההתחלתיים הנדרשים בהם. להלן רשימה חלקית של בתי ההשקעות המרכזיים:

בישראל יש מגוון גדול של בתי השקעות, הנבדלים זה מזה, בין השאר, בתחומים בהם הם מתמחים, בסוגי ההשקעות ובסכומי ההשקעה ההתחלתיים הנדרשים בהם. להלן רשימה חלקית של בתי ההשקעות המרכזיים:

ועוד

נכון להיום, בתי ההשקעות המובילים במדינת ישראל נחשבים אי.בי.אי, פסגות ומיטב. כל בית השקעות מציע מסלולי השקעה שונים ותשואות שונות.

מהם ההבדלים בין בתי ההשקעות השונים?

ההבדל המהותי בין בתי ההשקעות השונים מתבטא במסלולים השונים בתחום קופות הגמל כאשר קיימת האפשרות לבחור את קופת הגמל המתאימה לכל לקוח בהתאם לצרכים והשאיפות האינדיבידואליים שלו.

לכל בית השקעות יש מרכיב סיכוי-סיכון שונה, המייחד אותו מבתי ההשקעות האחרים. תמהיל מוצרי ההשקעה תואם אף הוא את מרכיב הסיכוי-סיכון הספציפי. בנוסף, לכל בית השקעות יש מגוון רחב מאוד של מסלולי השקעה, על מנת לאפשר לכל לקוח לבחור את המסלול המתאים לו ביותר בתהליך של בניית תיק השקעות.

כיצד בוחרים בית השקעות?

מדובר במשימה לא פשוטה בעליל עבור המשקיע הממוצע. כולנו רוצים שההון שברשותנו “יעבוד” עבורנו שעות נוספות ויניב תשואות נאות. לכן, על מנת למנף את ההשקעה באופן מיטבי, חשוב להתייחס בעיקר לשיקולים המקצועיים בעת בחירה של בית השקעות. להלן חלק מהם:  

  • תשואה מוכחת לאורך זמן – חשוב לבדוק את התשואות של בית ההשקעות לאורך זמן ולא במשך פרק זמן ספציפי. מקובל לבחון את התשואות של 5 השנים האחרונות ולא להסתפק בתוצאות של השנה האחרונה. עם זאת, חשוב לציין, כי תשואות העבר אינן מבטיחות בהכרח תשואות עתידיות, אך נכון להיום מדובר באחד מאמצעי הניבוי העיקריים בקרב המשקיעים. 
  • תשואות בעתות משבר – ניתן לבחון באופן ספציפי את התשואות בשנים שבהן כל השווקים חוו ירידה, למשל ב- 2008 וב -2011, על מנת לוודא, כי הירידות של בית השקעות ספציפי לא היו גבוהות בהרבה מהממוצע. מדובר בפרמטר חשוב ביותר, המבטיח כי גם בתקופות משבר בית ההשקעות מתנהל בצורה מושכלת על מנת להביא את ההפסדים של הלקוחות למינימום האפשרי. 
  • עלויות ניהול– קיים הבדל משמעותי ביותר בין עלויות הניהול השונות המונהגות בכל בית השקעות, כאשר חלק מהעלויות הללו הוא סמוי, דבר הגורם לתסכול רב בקרב המשקיעים, כי לא ניתן לבצע השוואה הולמת לגבי העלויות שבסופו של דבר ישולמו. 
  • סטיות תקן – חשוב לבדוק לא רק את התשואות בשנים הקודמות  אלא לוודא, כי סטיות התקן הן נמוכות, כאשר המשמעות בפועל היא שהתשואות הן עקביות ובעלות מגמה אחידה. 

כאמור, ROSH CAPITAL מתחייבת לבחור עבור כל אחד מלקוחותיה את בית ההשקעות האיכותי והנכון עבורו, בהתאם לצרכים הפרטניים של כל לקוח. הלקוחות שלנו עומדים בראש סדר העדיפויות שלנו ואנחנו מחויבים לכך, שההון שלהם יושקע באופן שיביא להם תשואה מקסימלית במינימום סיכון עם פתיחת תיק השקעות בדיוק בהתאם לצרכי הלקוח.

שאלות ותשובות

יש לא מעט פרמטרים שתצטרכו לשים אליהם לב כאשר אתם בוחרים בית השקעות. הרי קיים מבחר כל כך גדול של אפשרויות, והחובה שלכם היא לבחור את בית ההשקעות המתאים. הפרמטרים הכי קריטיים לבחירה מוצלחת הם: התשואה העתידית, דמי הניהול ואיכות השירות שאותו בית ההשקעות מעניק. אם תעשו בחירה נכונה תוכלו לדעת כי אתם יכולים להיות רגועים.

בית ההשקעות הוא הגוף שיהיה אחראי על הרווח העתידי שלכם מכל השקעה שאותה תעשו. המשמעות היא מאוד פשוטה, אם לא תבחרו את בית ההשקעות הנכון – הרווח גם הוא לא יהיה מספק. בחירת בית השקעות היא חשובה מכיוון שזה מה שיכול להפוך את כל ההשקעות לכאלה שיתאימו בול אליכם בתור משקיעים.

בחירת בית השקעות צריכה להתבצע בשלב מוקדם ככל האפשר. עוד לפני שאתם מגיעים למצב שבו תעשו החלטות שעלולות להיות החלטות הרות גורל. כל השקעה שתעשו חייבת להיות כזאת שאתם בטוחים לגביה בעיניים עצומות. עם בית ההשקעות הנכון שילווה אתכם כבר מההתחלה, כל השקעה שתעשו תהיה השקעה נכונה. השקעה שתוכל תוך זמן קצר להטיס אתכם כלפי מעלה.

יש לא מעט שוני בין בתי ההשקעות, ואף בית השקעות לא מספק בדיוק את אותה התמורה. כך שלנושא של בחירת בית השקעות יש חשיבות קריטית בדרך להצלחה. יש בתי השקעות שעובדים בצורה אחת ויש בתי השקעות שעובדים בצורה אחרת. עליכם להביא את עצמכם למצב שבו תבחרו בית השקעות שמתאים לדרך שלכם. כזה שיוכל לקחת את כל החלומות שלכם, ולהפוך אותם בסוף הדרך למציאות של ממש.

מאמרים נוספים

מסחר אלגוריתמי

מסחר אלגוריתמי – מדריך מקיף

תוכן עניינים מבוא למסחר אלגוריתמי מהו מסחר אלגוריתמי? מסחר אלגוריתמי הינו מסחר בשוק ההון העושה שימוש בתהליכים ממוחשבים על מנת לבצע פעולות מסחר שמתוכנתות מראש

קרא עוד »
Asset 7

חדשנות

"חדשנות היא לראות את מה שכולם רואים, אך לחשוב את מה שאף אחד לא חשב." אנו משתמשים בטכנולוגיה חדשנית העומדת בסטנדרטים הגבוהים ביותר בתעשייה.

Asset 6

פיזור

על מנת שנוכל לבנות את תיק השקעות האופטימלי עבורך, עלינו לפזר את ההשקעות בחוכמה ובכך אנו מגדרים את רמת הסיכון בצורה הטובה ביותר.

Asset 5

התאמה אישית

בניית תיק השקעות ייחודי ומותאם אישית ללקוח תוך התייחסות לצרכיו ומאפייניו האישיים, על מנת שנבין את רמת הסיכון המתאימה, במטרה לבנות את תיק ההשקעות האופטימלי ביותר.

Asset 3

ביטחון

אנו מקפידים על אכיפת כל הוראות החוק, ונפעל למען בניית מערכת יחסים המבוססת על שקיפות, כבוד הדדי ויושרה, ומבטיחים על שמירת האינטרסים של הלקוח.

יצירת קשר

הזמן הכי טוב לשתול עץ היה לפני 20 שנים, אבל הזמן הבא הכי טוב הוא ברגע זה ממש, צרו איתנו קשר ונצמח ביחד

ידע זה כוח

פמילי אופיס נכסים

פמילי אופיס נכסים מהווה שירות נחוץ עבור משפחות עם נכסים בקנה מידה רב. ניהול של נכסים כלכליים וכן של החסכונות מהווה אלמנט משמעותי באיכות החיים

קרא עוד »
WEALTH MANAGEMENT ISRAEL

WEALTH MANAGEMENT ISRAEL

הדרך של WEALTH MANAGEMENT ISRAEL מורכבת מן אסטרטגיה של ניהול, אשר היעד שלה להטמיע הכרה עבור איכות בראשית בתוך חברות, אך אחר כך אף כניסה

קרא עוד »

השקעות צמיחה

השקעות צמיחה השקעות צמיחה היא אסטרטגיית השקעות, המזהה חברות שעתידות להתרחב בקצב מהיר יותר מהענף שבו הן פועלות (https://www.hon.co.il/%D7%9B%D7%9E%D7%94-%D7%90%D7%A1%D7%98%D7%A8%D7%98%D7%92%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%A9%D7%A7%D7%A2%D7%94-%D7%A9%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%9C%D7%94%D7%9B%D7%99%D7%A8/). מניית צמיחה היא מנייה של חברה

קרא עוד »
בימים קשים אלו של משבר עולמי ואי וודאות, נולדות הזדמנויות חדשות. מצבי משבר מהסוג הזה מייצרים זעזועים בשוק ההון, וככל שהמשבר נמשך תקופה ארוכה יותר, הזעזועים הופכים לירידות. ועם זאת, נוצרות גם הזדמנויות חדשות.

חשוב לזכור כי יציאה מהשוק תביא את המשקיע לאנחת רווחה מסוימת לזמן מה, אך כאשר השוק יחזור למומנטום חיובי, איתו תבוא העליה של הרצון להשקיע. המשקיעים לטווח ארוך צריכים להבין כי ירידה בשווקים(גם כאשר היא משמעותית) - היא טבעית ולא בהכרח פוגעת בטווח הארוך.

ההיסטוריה לימדה אותנו כי שוק ההון מתחיל להתאושש, גם כאשר החדשות עדיין רעות , לכן יש לנצל נכון את ההזדמנויות הללו. בחברתנו סבורים כי על מנת למנוע הפסדים שלא לצורך ולהקטין את התנודתיות, יש לשמור על תיק מגוון, פיזור רחב, ואי ביצוע פעולות המונעות מלחץ.